﴿يَٰٓأَيُّهَا ٱلَّذِينَ ءَامَنُواْ كُونُوٓاْ أَنصَارَ ٱللَّهِ كَمَا قَالَ عِيسَى ٱبۡنُ مَرۡيَمَ لِلۡحَوَارِيِّـۧنَ مَنۡ أَنصَارِيٓ إِلَى ٱللَّهِۖ قَالَ ٱلۡحَوَارِيُّونَ نَحۡنُ أَنصَارُ ٱللَّهِۖ فَـَٔامَنَت طَّآئِفَةٞ مِّنۢ بَنِيٓ إِسۡرَٰٓءِيلَ وَكَفَرَت طَّآئِفَةٞۖ فَأَيَّدۡنَا ٱلَّذِينَ ءَامَنُواْ عَلَىٰ عَدُوِّهِمۡ فَأَصۡبَحُواْ ظَٰهِرِينَ ﴾
﴿ياأيها الذين آمنوا كونوا أنصار الله كما قال عيسى ابن مريم للحواريين﴾ [الصَّف: 14]
Alikhan Musayev Ey iman gətirənlər! Allahın koməkciləri olun. Necə ki, Məryəm oglu Isa həvarilərə: “Allah yolunda kimlər mənə koməkci olacaq?”– demis, həvarilər də: “Bizik Allahın koməkciləri!”– demisdilər. Israil ogullarından bir zumrə iman gətirdi, digər bir zumrə isə kafir oldu. Biz də iman gətirənləri dusmənlərinə qarsı quvvətləndirdik və onlar ustun gəldilər |
Khan Musayev Ey iman gətirənlər! Allahın koməkciləri olun. Necə ki, Məryəm oglu Isa həvarilərə: “Allah yolunda kimlər mənə koməkci olacaq?”– demis, həvarilər də: “Bizik Allahın koməkciləri!”– demisdilər. Israil ogullarından bir zumrə iman gətirdi, digər bir zumrə isə kafir oldu. Biz də iman gətirənləri dusmənlərinə qarsı quvvətləndirdik və onlar ustun gəldilər |
Khan Musayev Ey iman gətirənlər! Allahın köməkçiləri olun. Necə ki, Məryəm oğlu İsa həvarilərə: “Allah yolunda kimlər mənə köməkçi olacaq?”– demiş, həvarilər də: “Bizik Allahın köməkçiləri!”– demişdilər. İsrail oğullarından bir zümrə iman gətirdi, digər bir zümrə isə kafir oldu. Biz də iman gətirənləri düşmənlərinə qarşı qüvvətləndirdik və onlar üstün gəldilər |
Vasim Mammadaliyev And Ziya Bunyadov Ey iman gətirənlər! Allahın (dininin və peygəmbərinin) koməkciləri olun! Necə ki, Məryəm oglu Isa həvarilərə: “Allah yolunda mənim koməkcilərim kimdir?” – demis, həvarilər də: “Allahın koməkciləri bizik!” – deyə cavab vermisdilər. Nəhayət, Israil ogullarından bir tayfa iman gətirdi, bir tayfa isə kafir oldu. Biz də iman gətirənləri dusmənlərinə qarsı quvvətləndirdik və onlar qələbə caldılar |
Vasim Mammadaliyev And Ziya Bunyadov Ey iman gətirənlər! Allahın (dininin və peyğəmbərinin) köməkçiləri olun! Necə ki, Məryəm oğlu İsa həvarilərə: “Allah yolunda mənim köməkçilərim kimdir?” – demiş, həvarilər də: “Allahın köməkçiləri bizik!” – deyə cavab vermişdilər. Nəhayət, İsrail oğullarından bir tayfa iman gətirdi, bir tayfa isə kafir oldu. Biz də iman gətirənləri düşmənlərinə qarşı qüvvətləndirdik və onlar qələbə çaldılar |